Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 455M71
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area. |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | LCU5-0032-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Permitted In This Area., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text