Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 456M44
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Printed Language | English |
| Width | 14 in |
| Sign Header | Notice |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | LCU5-0030-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text