Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 455M70
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Notice |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises |
| Mfr. Model # | LCU5-0030-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text