Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.04 in Thick
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 464D11
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Sign Header | Notice |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | U5-1522-NA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text