Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, 0.04 in Thick
In Stock
$16.76
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 463Z08
$16.76
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | Notice |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 14 in |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Material Group | Metal |
| Mfr. Model # | U5-1522-NA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text