Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.04 in Thick
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 464C79
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | Notice |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Positively No Smoking Allowed On These Premises |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 7 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | U5-1462-NA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Positively No Smoking Allowed On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text