Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, 0.04 in Thick
In Stock
$16.76
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 463Y76
$16.76
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Notice |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | Positively No Smoking Allowed On These Premises |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Mfr. Model # | U5-1462-NA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Positively No Smoking Allowed On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text