Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$23.99
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JX19
$23.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | Notice |
| Width | 14 in |
| Height | 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Mfr. Model # | U5-1522-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text