Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$18.54
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JX18
$18.54
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Header | Notice |
| Height | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | U5-1522-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text