No Smoking Warning Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1/2 in x 5 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.53
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Label: Polyester, Adhesiv...
Item 64PX36
$6.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 5 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Header | Warning |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-ND_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text