No Smoking Warning Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Label: Polyester, Adhesiv...
Item 64PX34
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 7 in |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | Warning |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-ND_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text