No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 24WT89
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 10 in |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | U1-1017-RD_7X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text. Only shipped in quantities of 5.