No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$14.58
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 24WT88
$14.58
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 10 in |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | No Header |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | U1-1017-RD_10X14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text