No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$12.93
/each
Earn 12 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484K08
$12.93
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0038-NP_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text