No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$9.31
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J27
$9.31
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Width | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | No Header |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Mfr. Model # | LCU1-0038-NP_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text