No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$12.93
/each
Earn 12 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484K07
$12.93
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Width | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Height | 10 in |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Format | Other Format |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Mfr. Model # | LCU1-0036-NP_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text