No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$9.31
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J26
$9.31
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | No Header |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0036-NP_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text