Sign: Non-Reflective, 10 in Wd, 14 in Ht, Polystyrene, 0.06 in Thick
In Stock
$24.99
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Sign: Non-Reflective, 10 in Wd, 14 in Ht, Pol...
Item 9ALZ4
$24.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material | Polystyrene |
| Product Type | Sign |
| Height | 14 in |
| Thickness | 0.06 in |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | 26634 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Sign, Hazardous Materials Classification/Clasificacion De Materiales Peligrosos, Polystyrene, Height 14 in, Width 10 in, Header No Header, Legend Style Symbol and Text, Language English, Spanish, Mounting Style Mounting Holes, Thickness 0.06 in, Sign Shape Rectangle, Operating Temp. Range -40 Degrees to 176 Degrees F, Retroreflective Grade Not Retroreflective