Sign: Non-Reflective, 10 in Wd, 14 in Ht, Polyester, 0.006 in Thick
In Stock
$30.40
/each
Earn 30 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Sign: Non-Reflective, 10 in Wd, 14 in Ht, Pol...
Item 8TM46
$30.40
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material | Polyester |
| Product Type | Sign |
| Width | 10 in |
| Thickness | 0.006 in |
| Height | 14 in |
| Mfr. Model # | 60054 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Sign, Hazardous Materials Classification, Polyester, Height 14 in, Width 10 in, Header No Header, Legend Style Text, Language English, Mounting Style Self-Adhesive, Thickness 0.006 in, Sign Shape Rectangle, Operating Temp. Range -40 Degrees to 230 Degrees F, Retroreflective Grade Not Retroreflective