Plastic No Smoking Warning Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic No Smoking Warning Sign: Plastic, Mou...
Item 64RX03
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Warning |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic No Smoking Warning Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text