Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Moun...
Item 64RR42
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Danger Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text