Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective
In Stock
$14.28
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Moun...
Item 64RM46
$14.28
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-NP_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic No Smoking Danger Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text