Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Moun...
Item 64RM45
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | Danger |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic No Smoking Danger Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text