Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective, Notice
In Stock
$14.28
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mo...
Item 64NN07
$14.28
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Height | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-NP_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic Smoking Area Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text