Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective, Notice
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mo...
Item 64NN06
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Width | 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic Smoking Area Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text