Reflective Smoking Area Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$22.17
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective Smoking Area Notice Sign: Aluminu...
Item 64MY36
$22.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 14 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Header | Notice |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective Smoking Area Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text