Reflective Smoking Area Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade, Notice
In Stock
$16.69
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective Smoking Area Notice Sign: Aluminu...
Item 64MY35
$16.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Metal |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Notice |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective Smoking Area Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text