Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$22.72
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum,...
Item 63LA03
$22.72
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Height | 10 in |
| Sign Header | Danger |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Metal |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Danger Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text