Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$16.50
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum,...
Item 63LA02
$16.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Header | Danger |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Danger Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text