Reflective No Smoking Caution Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$24.99
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Caution Sign: Aluminum...
Item 49DT79
$24.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking No Open Flames |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Caution |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Mfr. Model # | LCU3-0304-RA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Caution Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Open Flames, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text