Reflective No Smoking Caution Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$18.36
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Caution Sign: Aluminum...
Item 49DT77
$18.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Legend | No Smoking No Open Flames |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | Caution |
| Sign Material Group | Metal |
| Mfr. Model # | LCU3-0304-RA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Caution No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Open Flames, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text