No Smoking Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.62
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Notice Reflective Label: Reflecti...
Item 48WR93
$15.62
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Notice |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | LCU5-0079-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Notice Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text