No Smoking Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Notice Reflective Label: Reflecti...
Item 48WR91
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Height | 7 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Printed Language | English |
| Width | 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | LCU5-0079-RD_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Notice Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text