Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$22.17
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L79
$22.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances |
| Printed Language | English |
| Height | 14 in |
| Width | 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Material Group | Metal |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU1-0039-RA_10x14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text