Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$16.69
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L43
$16.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 7 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU1-0039-RA_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text