No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484L03
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Width | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | LCU1-0038-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text