No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484H72
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Mfr. Model # | LCU1-0038-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text