No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$12.93
/each
Earn 12 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484K45
$12.93
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Per State Statute 101.123 Wisconsin Act 12, Smoking Is Not Allowed In This Establishment. |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | LCU1-0198-NP_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Per State Statute 101.123 Wisconsin Act 12, Smoking Is Not Allowed In This Establishment., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text