No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J49
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | Per State Statute 101.123 Wisconsin Act 12, Smoking Is Not Allowed In This Establishment. |
| Height | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | LCU1-0198-NP_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Per State Statute 101.123 Wisconsin Act 12, Smoking Is Not Allowed In This Establishment., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text