No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 484J90
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | LCU1-0036-NA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text