No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$8.41
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J06
$8.41
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Height | 7 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises |
| Mfr. Model # | LCU1-0030-RD_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text