Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474N08
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area Only |
| Sign Format | Other Format |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | No Header |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 14 in |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | 474N08 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Permitted In This Area Only, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Symbol and Text