Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474N07
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area Only |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | 474N07 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Permitted In This Area Only, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Symbol and Text