Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K26
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Format | Other Format |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Height | 14 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Area |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | 474K26 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text