Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K25
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Area |
| Height | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Header | No Header |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | 474K25 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text