Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.55
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474H06
$6.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 10 in |
| Height | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking On Premises |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | 474H06 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text