Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474H05
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Legend | No Smoking On Premises |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474H05 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text