Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.55
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474D89
$6.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Legend | All Tobacco Products Prohibited We Appreciate Your Cooperation |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 14 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | 474D89 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend All Tobacco Products Prohibited We Appreciate Your Cooperation, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Symbol and Text