Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474D88
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | All Tobacco Products Prohibited We Appreciate Your Cooperation |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 7 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | 474D88 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend All Tobacco Products Prohibited We Appreciate Your Cooperation, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Symbol and Text