No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 464G67
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 7 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | U1-1018-NA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text